יום שני, 3 במרץ 2014

המדריך לקניית מטבחים מעוצבים

מאמר זה יעסוק בנושא עיצוב מטבחים. המטבחים החדרים בהם אתם מוצאים את עצמכם מבשלים את הארוחות היומיות שלכם, ולעתים מבלים בהם גם במהלך הארוחה. חשוב, לכן לבחור בחדר גדול בו ימוקם המטבח, אך גם אם אין בביתכם חדרים גדולים – ניתן להסתפק במספר מוצרי מינימום הניתנים לרכישה עבור מטבחים. במאמר זה נעסוק בשאלה מהם אותם מוצרי מינימום, על מנת להיטיב גם עם דיירים אשר ברשותם חדרי מטבח קטנים:

ארונות מטבח

ארונות המטבח הם פריטי חובה בכל מטבח. ניתן להציב ארונות בתחתית המטבח, באזור שמתחת לכיור, או מעל הכיור. במטבחים בהם ישנו מספיק מקום ניתן להתקין גם ארונות תחתונים וגם ארונות עליים. חשוב לבדוק שהארונות שאתם קונים מכילים חומרים עמידים לעבודה במטבח: חדר אשר הטמפרטורה שלו משתנה בהתאם לעבודות השונות שיש לבצע בו: חימום, פתיחת המקרר וכו'.

שיש למטבח

השיש הוא המקום המרכזי עליו עובדים במטבח. עליו להיות עמיד מחד ומעוצב מאידך. ניתן לרכוש למטבחי חוץ שיש אוניקס המורכב ממספר מצומצם של צבעים ומכיל עובי חומר עבה, או שיש קיסר, שבדרך כלל מהווה שיש דק יותר אך מעוצב יותר, עם שלל צבעים. הצבעים הם למעשה אבני קיסר השזורות בתוך השיש. ניתן להזמין שיש קיסר מעוצב ומעוטר בצורות בהזמנה מראש. שיש זה נועד עבור מטבחים.


ריצוף למטבח

ניתן לרצף את המטבח בגרניט פורצלן או בשיש. חשוב לבחור בריצוף עמיד לחום וקור בשל היותו של המטבח חדר אשדר בני האדם יוזמים בו מצבי טמפרטורה משתנים. לכן לא מומלץ לרצף בעץ את המטבח שלכם, אלא אם כן מדובר בעץ עמיד מאד ובעל כושר הישרדות גבוה. ריצוף עץ מסוג זה בדרך כלל יהיה יקר, ובייחוד בישראל בה יש מיסוי גבוה ומע"מ על מוצרים מסוג זה.

חיפוי למטבח

החיפוי מחקה, למעשה, את פעולת הריצוף, רק שכאן במקום לכסות קרקע, מכסים קירות. חיפויי מטבחים מובילים עשויים מאבנים אשר ניתנות לגימור בסגנונות שונים: אבנים ירושלמיות לשם הצגת מטבחים בעלי מראה עתיק, אבנים שטוחות ושחורות ליצירת מראה הייטקיסטי יותר, ועוד. החיפוי חשוב בשל העמקת כושר הישרדותו של קיר המטבח וגם בשל הוספת פאן עיצובי עשיר עבור חדרים המהווים מטבחים.

אין תגובות:

פרסום תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.